Jdi na obsah Jdi na menu
 


FBM 2007

28. 6.  příjezd, ubytování, večeře

29. 6. 2007 –  kategorie C

30. 6. 2007 –  kategorie A
1.7. 2007    – závěrečný koncert laureátů soutěže - Polička


 •      


V Ý S L E D K Y:

85-100 bodů ... zlaté pásmo

70 -84,99 bodů ... stříbrné pásmo

55 - 69,99 bodů ... bronzové pásmo 

 

 KATEGORIE A
 Pořadí SborBody Pásmo 
1

Pěvecký sbor Masarykovy univerzity, Brno - ČR 

 93,33 zlaté
 2
 Rebelcanto, Pardubice - ČR 92,92 zlaté
 3 Mládežnický komorní sbor Lubomir, Rjazaň - Rusko
 90,33 zlaté
 4 Vokální ansámbl Fresko, Jekatěrinburg - Rusko
 89,42 zlaté
 5 Vivat, Riga - Lotyšsko
 83,92 stříbrné 
 6

 L'Asenzio, Praha - ČR

 83,42stříbrné
 7 Seraphim Choir, Chilton St. James School, Lower   Hutt - Nový Zéland
 77,80stříbrné
 8 Ženský sbor Morfova-Prokopova, Sofia - Bulharsko
 73,17stříbrné

 

KATEGORIE C
 Pořadí
 Sbor Body Pásmo
1
 Pražští pěvci, Praha - ČR
 91,83zlaté 
 2 Räte, Kuldiga - Lotyšsko
 82,67 stříbrné
 3 L'Asenzio, Praha - ČR
 82,17 stříbrné
 4 Seraphim Choir, Chilton St. James School, Lower   Hutt - Nový Zéland 76,5 stříbrné

 

 

P R O G R A M   29.6.2007 (pátek)

KATEGORIE C: komorní sbory a capella do 26 zpěváků

 

14:40   Räte, Kuldiga - Lotyšsko

 

  • H.L.Hassler - Dixit Maria
  • P.Eben - Cantico delle creature

  • R. Liede - Sanctus

  • lotyšská lidová - Put, vejini (arr. I. Ramins) 

     

15:00   Seraphim Nový Zéland

 

  • arr. S. Hatfield - Las Amarillas

  • angl. koleda - Deck the Halls (arr. J. Rutter)

  • I. Kurz - Precatio

  • J. Downland - Come Again Sweet Love 

     

15:30   L'Asenzio


  • B. Martinů - Chceme my se chceme (České madrigaly)

  • J. Brahms - O Heiland reiss die Himmel auf

  • H. Purcell - Hear my prayer, O Lord

  • F. Poulenc - Exultate Deo

     

15:50   Pražští pěvci

 

  • J. Novák - Erato (z cyklu Exertitia mythologica)
  • D. Scarlatti (Exaltabo Te Domine
  • P. Eben - Utonulý
  • O.A.Tichý - Perfice gressus meus
  • F. Poulenc - Sanctrus


 

      

P R O G R A M   30.6.2007 (sobota)

KATEGORIE A: sbory a capella s povinnou skladbou 

 

13:40  Vivat - Lotyšsko

 

  • B. Martinů - Obraz Panny Marie
  • A. Maskats - Pavasara Muzika
  • K. Nysted (Gloria (z Missy Brevis)
  • T. Morley - April is my Mistress' face

 

14:00  Seraphim Nový Zéland

 

  • D. Buchanan - Tempo (from Songs of Birth and Daughters)
  • B. Martinů - Daj mi Bože
  • R. Schumann - Tamburinschlägerin Op. 69, No 1
  • S. Hatfield - When It Was Yet Dark 
  •  

14:20  Fresko - Rusko

 

  •  B. Martinů - Daj mi Bože
  • D. Batin - Sanctus, Benedictus a Agnus Dei (ze Mše pro diskant, soprán a ženský sbor)
  • P.I. Čajkovskij - Bez pory da bez vremeni (Všechno má svůj čas)
  • B. Donati - Chi la galiarda (arr. L. Romodina)
  •  

14:40  Lubomír - Rusko

 

  • J.B. Foerster - Velké, širé, rodné lány

  • T.L. de Victoria - Una hora (motet, ed. J.I. Prieto)

  • M. Strokin - All angels rejoice in heaven

  • Chant of the St. Trinity, St. Sergius Laura - I shall pour out my Prayer

  • anonym - The Legend of Twelve Robbers

  • O. Viktorova - In the Middle of the World

 

15:00  L´Asenzio

 

  • S.V.Rachmaninov - Bogorodice děvo, radujsja

  • A. Pärt - O König aller Völker

  • P. Eben - Pod zeleným dubem (z cyklu Láska a smrt)

  • B. Martinů - Obraz Panny Marie

  •  N.Luboff (arr.) - Wade In The Water

 

15:40  Morfova-Prokopova - Bulharsko

 

  • I. Spasov - Begala rada

  • N. Kaufman - Trendafilčeto

  • C. Janequin - Ce moys de may

  • J. Karai - Varaszenek

  • Z. Kodály - Fuor de la bella caiba

  • B. Martinů - Daj mi Bože

 


16:00  Pěvecký sbor Masarykovy univerzity

 

  • O. di Lasso - Jubilate Deo

  • R. Thompson - Alleluja

  • B. Martinů - Obraz Panny Marie

  • K. Slavický - Rozmarný

 

16:20  Rebelcanto    

 

  • M. Raichl - Chodský den
  • J. Bennet - Weep o'mine Eyes
  • B. Martinů - Obraz Panny Marie
  • arr. P. Hostinský - Joshua Fit the Battle

 

      


I N F O R M A C E  (odkazy, soubory ke stažení):


Obrazek    OFICIÁLNÍ PROGRAM FESTIVALU 

Obrazek    OFICIÁLNÍ ROZPIS UBYTOVÁNÍ SBORŮ

Obrazek   L´Asenzio - TABULKA 1 - UBYTOVÁNÍ (přehled kolik kdo nocí a celková cena)

Obrazek   L´Asenzio -TABULKA 2 - PLATBY ČERVEN 2007 


      

 

I N F O R M A C E   K   P Ř Í J E Z D U:

 

Varianta AUTO: Praha-Rybitví

  • dálnice D11 - odbočit na silnici 36 - projet Lázně Bohdaneč - na křižovatce tvaru Y je umístěna směrovka STAVEBNÍ ŠKOLA RYBITVÍ - pokračujte rovně po nové vozovce až na konec obce Rybitví, vpravo areál školy s nápisem STAVEBNÍ ŠKOLA

 

Varianta AUTO: Praha-Pardubice

  • dálnice D11 - odbočit na silnici č.36 - projet Lázně Bohdaneč a Semtín - POŘÁD ROVNĚ AŽ DO CENTRA PARDUBIC - za řekou odbočit na semaforech doleva: Sukova třída (Dům hudby je dál po pravé straně)


Varianta VLAK: Praha-Pardubice-Rybitví

  • vystoupit na nádraží Pardubice a dále autobusy -plánek MHD-

    • Bus č. 18 (jede až přímo ke škole v Rybitví)

    • Bus č. 33 (nejede ke škole, nutno vystoupit : Rybitví - závod a dojít pěšky)

       

      

 

Program - L'Asenzio (kategorie C)

 

1. B. Martinů (1890-1959) - Chceme my se chceme, ale potajemně - 1:45

(z cyklu České madrigaly)

2. J. Brahms (1833-1897) - O Heiland, reiss die Himmel auf - 5:00

(z cyklu Zwei Motetten op. 74)

3. Henry Purcell (1659 – 1695) Hear my prayer, O Lord - 1:50

4. F. Poulenc (1899-1963) - Exultate Deo - 3:00

 

Program - L'Asenzio (kategorie A)

 

sobota 30.6.2007 - kategorie A (s povinnou skladbou)


1. S.V. Rachmaninov (1873-1943) - Bogorodice děvo, radujsja - 2:10

(z cyklu Vsjenoščnoje bděnije)

2. A. Pärt (*1935) - O König aller Völker - 1:30

(z cyklu Sieben Magnificat-Antiphonen)

3. P. Eben (*1929) - Pod zeleným dubem 1:30

(z cyklu Láska a smrt)

4. B. Martinů (1890-1959) - Obraz Panny Marie - 3:55

(z cyklu Čtyři písně o Marii)

5. N.Luboff (arr.) - Wade In The water - 1:55



 

 

Náhledy fotografií ze složky FBM Pardubice - červen 2007