Jdi na obsah Jdi na menu
 
Komorní smíšený sbor l'Asenzio byl založen v roce 1990, kdy se dalo dohromady několik členů z pražského dětského sboru. Postupně se pak přidávali další sboristé.

V současné době je ve sboru 25 až 30 zpěváků, jejichž průměrný věk je cca 30 let. Od počátku sbor vede sbormistr Tomáš Pergel.

 

Kromě sborového zpěvu je důležitým prvkem mimořádně přátelská atmosféra ve sboru, což dokládají nejen pravidelná týdenní letní soutředění sboru (včetně rodinných příslušníků a přátel), ale i mnoho společných mimosborových akcí.

 

Repertoár sboru zahrnuje období od středověku po 20.století. Převažují ovšem skladby z období 19. a 20. století; mezi nejoblíbenější patří díla S. Rachmaninova, B. Martinů, F. Poulenca, J.Brahmse, A.Pärta, Zd.Lukáše nebo Petra Ebena. Repertoár je také často doplňován úpravami lidových písní, případně spirituály.

 

Sbor působí v Praze. Koncertuje několikrát do roka v Praze a v dalších městech Čech a Moravy. Sbor se zúčastňuje také sborových festivalů a soutěží,  nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Ocenění a úspěchy


Sbor l’Asenzio vystupoval v různých místech naší země i jinde v Evropě. Mezi významné úspěchy sboru patří několik ocenění:

Obrazekprvní místo ve zlatém pásmu v kategorii Duchovní hudba mezinárodní sborové soutěže Svátky písní v Olomouci 1999

Obrazekprvní místo zlatého pásma v kategorii komorních smíšených sborů na Mezinárodním festivalu akademických sborů IFAS 2002 v Pardubicích    -více-

Obrazekstříbrné ocenění v kategorii komorních smíšených sborů na Mezinárodním sborovém Festivalu Johannesa Brahmse 2003 v německém Wernigerode   -více-

Obrazekdruhé místo v kategorii vyspělých smíšených sborů na 20. Mezinárodním sborovém festivalu Praga Cantat 2006   -více-

Poslední aktualizace stránek: 5.4.2007

 

ObrazekObrazek Obrazek

 

 

 

 

 '; print $form; echo ''; ?>